Yeni Nesil Mobil Konkasör Başlıca Avantajları

ileadmin

Yeni Nesil Mobil Konkasör Başlıca Avantajları


 

Yeni Nesil Mobil Konkasör Başlıca Avantajları ;
• İlk yatırım maliyeti
Yeni nesil konkasör tesisleri klasik tesislere göre ilk yatırım maliyeti %50 daha uygundur.
örneğin 150-200 ton/ saat kapasiteli yeni nesil konkasörler 490.000 TL Başlarken klasik konkasör tesisleri  900.000 TL den başlamaktadır.

• Nakliye
Yeni nesil mobil konkasörler Tek bir tırla sevk edilebilmektedir. Klasik Konkasör tesisleri ortalama 6 tırla taşınmakdadır.
• Alt Yapı
Klasik tesislerin sabitleri veya klasik mobil konkasörde makinaların montajı için altyapı gerekmektedir. Tüm makine ve akşamların montajı için çelikli beton ğereksimi vardır , buda ortalama 100.000 TL gibi bir giderdir. Fakat Yeni Nesil Konkasörlerde alt yapı maliyeti yoktur. Beton gereksimi yoktur.

• Montaj
Klasik tesislerde 7 gün ile 30 gün arasında tesisinde montaj işçiliği vardır mekanik montaj ve elektrik tesisatı montajı adı altında 2 montajdan oluşur. Yeni nesil Mobil Konkasörlerde 1 saat içinde montajı hidrolik ayaklar vasıtası ile teraziye alınarak tamamlanır. Çalışmaya hazır hale gelir.
• İşletmeye alma
Klasik Mobil Konkasör tesislere göre sistem daha kompak  olmasından dolayı işletmeye alma çok kolay ve kısa sürede olur.
• Çalıştırma
Klasik tesisleri çalıştırmak için ortalama 5 – 10 personel gerekmektedir. Yeni Nesil konkasör tesislerini tek personel ile çalıştırılabilir.
• Ürün
Klasik tesisler ile aynı özelliklerde ürün alınabilmesinin  yanı sıra (3 tip nihai ürün ve ayrıca by – pas isteğe bağlı olarak alınabilir.) ,istenildiği taktirde tek tipde ürün elde edilebilir.
• Enerji sarfiyatı
Klasik tesislere göre % 40 İle 70 arasında enerji sarfiyatı sağlar . Bu kompak yapıda olmasından ve turbo kırıcılar kullanılmasından kaynaklanmakdadır.
• Bakım
Sistemin kompak yapıda olmasından dolayı bakımı çok basit ve çok az zaman harcama gereksini  duyar.
• İşletme maliyeti ton başına düşen işletme ve bakım maliyeti
Yeni Nesil Mobil Konkasörlerin Ton başına üretim maliyeti % 30 ile 60 oranında daha düşüktür.
• İşin bitimi veya Başka şantiyeye götürme gereksimi ….
• De montaj
1 Saat gibi kısa bir sürede de monte edilip sevk edilebilir hale getirilebilir.

Yeni Nesil Mobil Konkasör Başlıca Avantajları arasında en önemli olan ilk yatırım maliyetleridir. Klasik tesislere oranla yeni nesil mobil konkasörler Yüzde 50 daha avantajlıdır. Gider kalemlerinde başı çeken nakliye işlemi yeni nesil mobil konkasörlerde sadece tek bir tırla sevk edilebilmektedir. Yani klasik konkasörlere göre 1/6’i kadar daha karlıdır.

Yeni Nesil Konkasörlerde alt yapı maliyeti olmamakla beraber müşteriler bu durum sayesinde büyük bir kar ivmesi elde edebilmektedir. Klasik tesislerde bir haftayı bulan montaj işçiliği (mekanik ve elektrik tesisatı montaj) yeni nesil mobil konkasörlerde 60 dakika içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Hidrolik ayaklar vasıtası ile teraziye alınarak montaj kolaylıkla tamamlanabilmektedir.

İşletmeye alma işlemi ise klasik tesislere göre çok daha ve kısa sürede gerçekleştirilmekte, tek personel çalıştırmak ise yeterlidir. Yeni nesil makinelerden klasik tesisler ile aynı özelliklerde ürün alınabilir, eğer istenirse tek tip ürün de alınabilir. Kompak yapısından dolayı enerji tasarrufu sağlar. Yine kopmak yapıda olmasından dolayı bakımı basit ve az zaman gereksinimi duyulmaktadır. Yeni Nesil Mobil Konkasörlerin ton başına üretim maliyeti düşmektedir. İşin bitimi veya başka şantiyeye götürme gereksimi kolaylıkla karşılanır.1 Saat gibi kısa bir sürede de monte edilip sevk edilebilir hale getirilebilir.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın