Toz İndirgeme Sistemleri

ileadmin

Toz İndirgeme SistemleriToz İndirgeme Sistemi su ve hava yardımı ile çalışmakta olup 1 ton malzeme kırılışı esnasında 2 litre su tüketimi olduğundan ekonomiktir . Sistemde kimyasal olarak hiç bir madde kesinlikle kullanılmamaktadır. Sistem; hidrofor kompresör kumanda panelleri ve bu panellerdeki dağıtıcı bloklardan çıkan su ve hava hatlarının beslediği Nozul’lardan oluşmaktadır. Kontrol paneli uzaktan kumandalı olup kamyon dökülüşü,çene,kırıcılar elek ve stok dökülüşlerine yerleştirilen Nozulların aynı zamanda yada birbirlerinden bağımsız çalıştırılabilmektedir.

Toz İndirgeme Sistemi su moleküllerini parçalamakta özel tasarlamış Nozul’lar kullanılır. Hava hatları sayesinde Nozul içerisine gönderilen basınçlı hava daralan bir ortamda sıkıştırılıp ses dalgaları oluşturur.Bu ses dalgaları üzerine diğer hatlardan gönderilen basınçlı su ses dalgaları sayesinde parçalara ayrılır.Parçalanan su molekülleri Nozul önünde sis perdesi oluşturarak tesisteki oluşan tozun % 80-90 oranında indirgemesini sağlar.

Üretimin hiç bir aşamasında yapışmaya neden olmaz. İndirgenen toz elekten alınan en küçük malzeme olarak geri kazanılır.

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın