Mobil Konkasör Turbo Serisi Kapalı Devre Kırım Aşamaları

ileadmin

Mobil Konkasör Turbo Serisi Kapalı Devre Kırım Aşamaları


 

Kamyon veya iş makinası ile kırılacak taş veya maden besleyici bunkerine dökülür. Bunker haznesindeki kırılacak malzeme titreşimli besleyici ile beslemek için titrer. Besleyicinin 1. Kırıcı olan çeneli kırıcıya besleme noktasına gelmeden bir by pass sistemi vardır. Bu sistem kırıcıya gelmeden arzu edilen ince malzemeyi dışarı atmak veya 1. kırıcıya girmeden kırıcının çıkış bantına tahliye eden ve bu sayede 1. kırıcının kırılması gerekmeyen taşları kırmadan bypass eden by pass sistemi vardır.

1. kırıcıdan çıkan malzeme ve arzu edilirse baypassdan dışarı atılmayıp, sisteme beslenen ürün eleğe ana bant sayesinde taşınır.
Elek 3 katlı olup 3 ayrı ürünü ayırır ve stok bantları sayesinde bu 3 tıp nihai ürün stok alanına dökülür.
Elek üstünde kalan iri taş 2. kırıcıya oluk sayesinde beslenir ve bu sayede 1. kırıcıdan çıkan elek üstü malzeme 2. kırıcıya girerek nihai ürün ebatına düşer. Bu şekilde kapalı devre olarak çalışır.

2. Kırıcıdan kırılan ürünler tekrar ayrı bir bant ile ana banta besleme yapar ve ana banttan eleme sistemine ürünler beslenir. Bu sisteme kapalı devre kırma adı verilir . Elekte istenilen ürün haricinde bir ürün stok alanına gitmez. Elek telleri hangi boyutta ise nihai ürün bantlarından o boyutta ürün çıkar.

1. Kırıcı çeneli kırıcı sistemidir.
2. Kırıcı sekonder kırıcıdır.

Ayrıca sert ve aşındırıcı malzemeleri kırmak için paletleri kromlu kullanılmaktadır.

Mobil Konkasör Turbo Serisi Kapalı Devre Kırım Aşamaları ile ilgili ürünler

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın