Konkasör Nedir ? Kelime Anlamı

ileadmin

Konkasör Nedir ? Kelime AnlamıTaş ocaklarından alınıp sert ve büyük şekilde olan malzemeleri,kırıp ufaltarak,yol,yapı gibi alanlarda kullanılacak seviyeye getiren makine ve ekipmanların hepsini kaplayan şekline konkasör denir.Konkasör tesisleri 90’lık ve 110’luk olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Konkasör İmalatı Nasıl Yapılır? Konkosör tesisleri küçük halleri ile sıralaması şu şekildedir.Besleyici,bunker,primer kırıcı,konveyör bantlar ve titreşimli elekten oluşmaktadır.Zor koşullardan ötürü konkasör tesisleri özel donanımlar ile oluşturulmaktadır.Yüksek düzey kaliteli ürün ve yüksek kapasiteli üretimler için,primer çeneli veyahutta darbeli kırıcılar ile sekonder darbeli kırıcılar da eklenmektedir.
Gerektiği zamanlarda stok bukerleri ve benzeri eklenir tesislerin donanımları ve kapasiteleri genişletilmektedir. Konkasör tesisi imalatların da öncelik olarak tesisler de işlenecek malların özellikleri alınır.Müşterilerin istekleri doğrultusun da konkasör tesisinin yerleşim planı çıkartılır ve bu işlem yapılır iken tesisin bulunduğu mevcut çevre ile konkasör tesisinin üretim alanı genişliği göz önünde bulundurulması gerekmektedir.İmkanlar doğrultusun da sırasıyla makinaların üretim resimleri teknik çizim resimleri bölümden çıkartılıp üretim bölümüne aktarılır.Bu esnada müşteriye tesis beton projeleri aktarılır.Üretim devam eder iken,müşteri beton işleri ve benzeri işleri tamamlar.
Üretimi biten konkasör tesisinin kurulumu için montaj elemanları işe koyulur ve test aşamasından sonra kurulumu tamamlanmış olur. Bir Konkasör Tesisinin İmalat ve Kurulum Süresi Ne Kadardır ? Kurulum ve imalat süresi tesislerin amaçlarına ve kapasitesine göre değişir.Bu süre de bir tesisin imalat ve kurulumu ortalama 20 ile 30 gün iş günü arasında değişmektedir.Bu süreye tüm diğer mühendislik ve benzeri çalışmalar da dahildir. Sevgili ziyaretçilerimiz sizlere konkasörler hakkında elimizden geldiğince bilgiler vermeye çalıştık.Sizler de kaliteli bir konkasör tesisine sahip olmak için bizlere hemen ulaşıp bilgi alabilirsiniz.


 

Yazar hakkında

admin administrator

Bir cevap yazın